NSWRL 1988

Like us on Facebook Like us on Facebook

Follow us on Twitter Follow us on Twitter

Join us on our forums Jump on the forums

Support us! Become a Rugby League Project Patron!

Round 8

Results

Click on the View icon to view corresponding match page. Please note that you can click on teams, players, referees and venues in the list below, but the link colour has been removed in order to improve readability.

View  Eastern Suburbs 14 (D. Smith, D. Trewhella tries; D. Smith 2 goals; T. Melrose, D. Smith field goals) drew with North Sydney 14 (G. Florimo, G. Smith tries; J. Dorahy 3 goals) at Sydney Football Stadium.
Date: Fri, 22nd April12:00 AM.   Scrums: Eastern Suburbs 12-9.   Penalties: North Sydney 8-4.   Referee: Mick Stone.   Crowd: 7,174.
View  Western Suburbs 20 (J. Stafford 2, S. McCoy, D. Woods tries; D. Rawlings 2 goals) defeated Gold Coast 0 at Seagulls Stadium.
Date: Fri, 22nd April12:00 AM.   Scrums: Gold Coast 14-8.   Penalties: Gold Coast 8-7.   Referee: Phil Cooley.   Crowd: 4,138.
View  Cronulla 38 (J. Docking 2, A. Ettingshausen 2, G. Coleman, G. Davies tries; A. Wilson 4, S. Watson 3 goals) defeated Brisbane 8 (M. Hancock, A. Langer tries) at Caltex Field.
Date: Sat, 23rd April12:00 AM.   Scrums: Brisbane 11-10.   Penalties: Cronulla 9-3.   Referee: Greg McCallum.   Crowd: 10,115.
View  Balmain 26 (R. Conlon, B. Elias, G. Jack, P. Sironen tries; R. Conlon 5 goals) defeated St George 18 (R. Walford 2, C. Mohr tries; R. Walford 3 goals) at Leichhardt Oval.
Date: Sun, 24th April12:00 AM.   Scrums: 11-all.   Penalties: Balmain 13-6.   Referee: Eddie Ward.   Crowd: 10,426.
View  Illawarra 24 (D. Carney, J. Hardy, S. Larder, P. Upfield tries; S. Larder 4 goals) defeated Newcastle 16 (T. Butterfield, S. Fulmer, G. Miller tries; M. McKiernan 2 goals) at Newcastle International Sports Centre.
Date: Sun, 24th April12:00 AM.   Scrums: Newcastle 10-7.   Penalties: Newcastle 10-6.   Referee: Peter Filmer.   Crowd: 18,470.
View  Parramatta 40 (P. Taylor 4, B. Lindner 2, B. Scott tries; B. Garnon 4, S. Ella, P. Sterling goals) defeated Canberra 12 (I. Henjak, C. O'Sullivan tries; G. Belcher 2 goals) at Parramatta Stadium.
Date: Sun, 24th April12:00 AM.   Scrums: Canberra 9-8.   Penalties: Parramatta 8-7.   Referee: Neil Almond.   Crowd: 12,217.
View  Canterbury 18 (J. Alchin, T. Currie, D. McCarthy tries; T. Lamb 3 goals) defeated Penrith 12 (D. Greene 2 tries; N. Baker 2 goals) at Belmore Sports Ground.
Date: Sun, 24th April.   Kickoff: 3:00 PM.   Scrums: Penrith 11-6.   Penalties: Penrith 13-7.   Referee: Graham Annesley.   Crowd: 15,295.
View  South Sydney 28 (P. Blake 2, B. Longbottom, S. Mavin tries; M. Ellison 6 goals) defeated Manly Warringah 14 (D. Hasler, D. Ronson tries; I. Gately 3 goals) at Brookvale Oval.
Date: Mon, 25th April12:00 AM.   Scrums: Manly Warringah 10-5.   Penalties: South Sydney 8-6.   Referee: Bill Harrigan.   Crowd: 20,532.

 

Last modified: Sun, 21 Jul 2019 01:43:05 +0000 (Sydney time)