NSWRL 1988

Like us on Facebook Like us on Facebook

Follow us on Twitter Follow us on Twitter

Join us on our forums Jump on the forums

Support us! Become a Rugby League Project Patron!

Round 15

Results

Click on the View icon to view corresponding match page. Please note that you can click on teams, players, referees and venues in the list below, but the link colour has been removed in order to improve readability.

View  Manly Warringah 34 (D. Hasler 2, G. Austin, S. Davis, C. Haggett, J. Ropati tries; T. Dwyer 5 goals) defeated St George 18 (R. Walford 2, C. Fraser tries; R. Walford 3 goals) at Belmore Sports Ground.
Date: Fri, 24th June12:00 AM.   Scrums: St George 8-7.   Penalties: St George 9-8.   Referee: Eddie Ward.   Crowd: 5,264.
View  Penrith 22 (D. Greene, P. Smith tries; N. Baker 6 goals; N. Baker 2 field goals) defeated South Sydney 14 (M. Blake, B. Longbottom tries; M. Ellison 3 goals) at Penrith Football Stadium.
Date: Sat, 25th June.   Kickoff: 3:05 PM.   Halftime: Penrith 10-8.   Scrums: Penrith 8-7.   Penalties: South Sydney 11-7.   Referee: Greg McCallum.   Crowd: 8,485.
View  Canterbury 25 (P. Langmack, G. Nissen, J. Thomas, R. Thorne tries; T. Lamb 4 goals; T. Lamb field goal) defeated Brisbane 10 (B. Le Man, K. Walters tries; T. Matterson goal) at Lang Park.
Date: Sun, 26th June12:00 AM.   Scrums: Brisbane 8-7.   Penalties: Brisbane 8-7.   Referee: Mick Stone.   Crowd: 15,371.
View  Gold Coast 13 (B. Johnstone, S. Mieni tries; M. Eden 2 goals; M. Eden field goal) defeated Parramatta 10 (G. Bugden, E. Grothe tries; G. Liddiard goal) at Seagulls Stadium.
Date: Sun, 26th June12:00 AM.   Scrums: Gold Coast 6-5.   Penalties: Parramatta 13-7.   Referee: Graham Annesley.   Crowd: 7,028.
View  Cronulla 16 (M. McGaw, A. Wilson tries; S. Watson 2, A. Wilson 2 goals) defeated North Sydney 12 (B. French, A. Toole tries; J. Dorahy 2 goals) at North Sydney Oval.
Date: Sun, 26th June12:00 AM.   Scrums: Cronulla 9-6.   Penalties: Cronulla 10-6.   Referee: Brian Grant.   Crowd: 14,005.
View  Western Suburbs 20 (T. Cogger 2, D. Gallagher tries; I. Schubert 4 goals) drew with Eastern Suburbs 20 (D. Bell, J. Mackay, L. Spina, D. Trewhella tries; D. Smith 2 goals) at Orana Park.
Date: Sun, 26th June12:00 AM.   Scrums: Eastern Suburbs 12-6.   Penalties: Western Suburbs 10-4.   Referee: Phil Cooley.   Crowd: 3,153.
View  Canberra 30 (C. Bellamy, L. Daley, I. Henjak, P. Martin, M. Meninga tries; M. Meninga 5 goals) defeated Newcastle 12 (J. Doyle 2 tries; T. Clarke, M. McKiernan goals) at Seiffert Oval.
Date: Sun, 26th June.   Kickoff: 3:00 PM.   Halftime: Canberra 26-0.   Scrums: Newcastle 16-8.   Penalties: Canberra 12-5.   Referee: Graeme West.   Crowd: 8,293.
View  Balmain 24 (J. Davidson, G. Freeman, M. Neil, D. Powell tries; R. Conlon 4 goals) defeated Illawarra 12 (G. Carberry, A. McIndoe tries; G. Carberry 2 goals) at Wollongong Showground.
Date: Sun, 26th June.   Kickoff: 3:00 PM.   Halftime: Balmain 12-8.   Scrums: 8-all.   Penalties: Illawarra 9-7.   Referee: Chris Ward.   Crowd: 8,478.

 

Last modified: Mon, 09 Dec 2019 09:03:19 +0000 (Sydney time)