NSWRL 1994

Like us on Facebook Like us on Facebook

Follow us on Twitter Follow us on Twitter

Join us on our forums Jump on the forums

Support us! Become a Rugby League Project Patron!

Round 8

Results

Click on the View icon to view corresponding match page. Please note that you can click on teams, players, referees and venues in the list below, but the link colour has been removed in order to improve readability.

View  South Sydney 26 (J. Bell 2, T. Hermansson, P. Mellor, D. Penna tries; C. Field 3 goals) defeated Balmain 24 (T. Brasher, M. Gillett, G. Lyons, W. Robinson tries; G. Bourke 4 goals) at Sydney Cricket Ground.
Date: Fri, 29th April12:00 AM.   Scrums: Balmain 5-3.   Penalties: Balmain 7-6.   Referee: David Manson.   Crowd: 18,719.
View  Manly Warringah 28 (J. Elsegood 2, C. Hancock 2, D. O'Donnell tries; M. Ridge 4 goals) defeated Penrith 18 (M. Adamson, P. Adamson, S. Carter, B. Fittler tries; G. Mackay goal) at Penrith Football Stadium.
Date: Sat, 30th April12:00 AM.   Scrums: 7-all.   Penalties: Manly Warringah 5-3.   Referee: Bill Harrigan.   Crowd: 11,072.
View  Brisbane 34 (M. Hancock 2, A. Cann, B. Galea, M. Hohn, S. Renouf tries; J. O'Neill 3, T. Matterson 2 goals) defeated Cronulla 2 (E. Crossan goal) at ANZ Stadium.
Date: Sun, 1st May12:00 AM.   Scrums: Cronulla 7-6.   Penalties: Cronulla 7-5.   Referee: Graeme West.   Crowd: 34,060.
View  Canberra 24 (D. Boyle, J. Croker, M. Meninga, K. Nagas, D. Westley tries; D. Furner, M. Meninga goals) defeated Parramatta 10 (P. Clarke, I. Ropati tries; M. Buettner goal) at Bruce Stadium.
Date: Sun, 1st May12:00 AM.   Scrums: Parramatta 13-9.   Penalties: 6-all.   Referee: Eddie Ward.   Crowd: 13,846.
View  Canterbury 44 (J. McCracken 3, J. Dymock 2, D. Halligan, M. Ryan tries; D. Halligan 8 goals) defeated Gold Coast 20 (C. Coleman, S. Freestone, J. Skardon, D. Woods tries; W. Bartrim 2 goals) at Belmore Sports Ground.
Date: Sun, 1st May12:00 AM.   Scrums: 6-all.   Penalties: Gold Coast 11-7.   Referee: Steve Clark.   Crowd: 8,188.
View  Eastern Suburbs 18 (J. Hudson, T. Iro, C. Salvatori tries; C. Weston 3 goals) drew with Western Suburbs 18 (G. Grief, P. Langmack, N. Tierney tries; A. Leeds 3 goals) at Sydney Football Stadium.
Date: Sun, 1st May12:00 AM.   Scrums: Eastern Suburbs 9-7.   Penalties: Western Suburbs 10-6.   Referee: Tim Mander.   Crowd: 8,660.
View  Illawarra 24 (G. Air, J. Cross, P. McGregor, B. Rodwell tries; R. Wishart 4 goals) defeated St George 0 at Steelers Stadium.
Date: Sun, 1st May12:00 AM.   Scrums: St George 8-7.   Penalties: St George 6-5.   Referee: Graham Annesley.   Crowd: 13,303.
View  Newcastle 24 (T. Butterfield, R. O'Davis, M. Sargent, R. Wyer tries; A. Johns 4 goals) defeated North Sydney 20 (M. Toshack 2, G. Florimo, S. Hoppe tries; J. Taylor 2 goals) at North Sydney Oval.
Date: Sun, 1st May12:00 AM.   Scrums: Newcastle 8-7.   Penalties: North Sydney 11-7.   Referee: Greg McCallum.   Crowd: 19,742.

 

Last modified: Mon, 16 Sep 2019 22:24:32 +0000 (Sydney time)