NSWRL 1994

Like us on Facebook Like us on Facebook

Follow us on Twitter Follow us on Twitter

Join us on our forums Jump on the forums

Support us! Become a Rugby League Project Patron!

Round 3

Results

Click on the View icon to view corresponding match page. Please note that you can click on teams, players, referees and venues in the list below, but the link colour has been removed in order to improve readability.

View  St George 22 (P. Blake 2, M. Coyne, G. Tallis tries; I. Herron 3 goals) defeated Brisbane 18 (T. Matterson, J. Plath, W. Sailor tries; J. O'Neill 2, T. Matterson goals) at ANZ Stadium.
Date: Fri, 25th March12:00 AM.   Scrums: St George 8-6.   Penalties: Brisbane 7-6.   Referee: Greg McCallum.   Crowd: 37,749.
View  Illawarra 20 (J. Britten 2, C. Dimond, N. Piccinelli tries; N. Piccinelli 2 goals) defeated Cronulla 6 (M. Healey try; E. Crossan goal) at Caltex Field.
Date: Sat, 26th March12:00 AM.   Scrums: Illawarra 10-7.   Penalties: Illawarra 8-4.   Referee: Eddie Ward.   Crowd: 13,150.
View  Manly Warringah 66 (C. Lyons 2, M. Dunford, J. Elsegood, S. Fulton, D. Gartner, C. Hancock, T. Hill, S. Menzies, D. Moore, C. Ryan tries; M. Ridge 11 goals) defeated Western Suburbs 8 (D. McGarry, D. Willis tries) at Brookvale Oval.
Date: Sat, 26th March12:00 AM.   Scrums: Western Suburbs 7-4.   Penalties: Western Suburbs 11-8.   Referee: Bill Harrigan.   Crowd: 7,349.
View  North Sydney 16 (S. Hoppe 2 tries; J. Taylor 4 goals) defeated Parramatta 14 (S. Galbraith, B. Plowman, D. Woods tries; K. Blackett goal) at Parramatta Stadium.
Date: Sat, 26th March12:00 AM.   Scrums: Parramatta 8-5.   Penalties: Parramatta 7-6.   Referee: Kelvin Jeffes.   Crowd: 11,405.
View  Balmain 40 (G. Bourke 2, T. Brasher 2, N. Wood 2, G. Lyons tries; G. Bourke 6 goals) defeated Gold Coast 18 (W. Bartrim, R. Bussian, R. Herring tries; W. Bartrim 3 goals) at Leichhardt Oval.
Date: Sun, 27th March12:00 AM.   Scrums: 6-all.   Penalties: Balmain 8-6.   Referee: Graham Annesley.   Crowd: 5,919.
View  Canberra 34 (R. Wiki 4, J. Croker 2, B. Clyde tries; D. Furner 3 goals) defeated Newcastle 8 (N. Barnes try; A. Johns 2 goals) at Bruce Stadium.
Date: Sun, 27th March12:00 AM.   Scrums: Canberra 8-4.   Penalties: Newcastle 13-7.   Referee: Tim Mander.   Crowd: 14,533.
View  Penrith 14 (G. Mackay 2, G. Alexander tries; G. Alexander goal) defeated Eastern Suburbs 4 (S. Whereat try) at Penrith Football Stadium.
Date: Sun, 27th March12:00 AM.   Scrums: Eastern Suburbs 11-4.   Penalties: Penrith 9-8.   Referee: Mick Lewis.   Crowd: 14,090.
View  Canterbury 23 (T. Lamb, C. Polla-Mounter, D. Smith tries; D. Halligan 5 goals; T. Lamb field goal) defeated South Sydney 16 (C. Field, P. Mellor, S. Wilson tries; S. Wilson 2 goals) at Sydney Football Stadium.
Date: Sun, 27th March12:00 AM.   Scrums: Canterbury 11-9.   Penalties: Canterbury 10-6.   Referee: Steve Clark.   Crowd: 10,310.

 

Last modified: Tue, 14 Jul 2020 14:21:40 +0000 (Sydney time)