NSWRFL 1917

Like us on Facebook Like us on Facebook

Follow us on Twitter Follow us on Twitter

Join us on our forums Jump on the forums

Support us! Become a Rugby League Project Patron!

Results

To view more info on a match, click the View icon.
Round 1
Sat May 12th 3:15pm Balmain 5 Newtown 3 A. Farrow Birchgrove 3,000 View
Sat May 12th 3:15pm Eastern Suburbs 10 North Sydney 0 W. Neill RAS Showground 1,000 View
Sat May 12th 3:15pm Glebe 26 Annandale 5 T. Dickenson Wentworth 2,500 View
Sat May 12th 3:15pm South Sydney 13 Western Suburbs 5 C. Russell SCG 4,000 View
Round 2
Sat May 19th 3:15pm Annandale 6 South Sydney 20 C. Russell Wentworth 1,000 View
Sat May 19th 3:15pm Balmain 37 North Sydney 3 T. Dickenson Birchgrove 4,000 View
Sat May 19th 3:15pm Glebe 5 Eastern Suburbs 4 T. McMahon Snr SCG 6,000 View
Sat May 19th 3:15pm Newtown 10 Western Suburbs 5 A. Farrow Erskineville 1,500 View
Round 3
Sat May 26th 3:15pm Annandale 0 Newtown 5 T. Dickenson Erskineville   View
Sat May 26th 3:15pm Balmain 21 Western Suburbs 0 C. Russell Birchgrove 4,000 View
Sat May 26th 3:15pm Glebe 26 North Sydney 0 J. Black Wentworth 1,800 View
Sat May 26th 3:15pm South Sydney 6 Eastern Suburbs 9 A. Farrow RAS Showground 8,000 View
Round 4
Sat Jun 2nd 3:15pm Annandale 2 Balmain 21 W. Neill Birchgrove 3,000 View
Sat Jun 2nd 3:15pm Eastern Suburbs 3 Newtown 11 T. Dickenson SCG 4,000 View
Sat Jun 2nd 3:15pm Glebe 12 South Sydney 9 A. Farrow Wentworth 9,000 View
Sat Jun 2nd 3:15pm Western Suburbs 26 North Sydney 6 C. Russell St Luke's 1,000 View
Round 5
Mon Jun 4th 3:15pm Annandale 6 Western Suburbs 11 W. Neill St Luke's   View
Mon Jun 4th 3:15pm Eastern Suburbs 2 Balmain 13 A. Farrow SCG 12,000 View
Mon Jun 4th 3:15pm Newtown 2 Glebe 29 T. Dickenson Wentworth 5,000 View
Mon Jun 4th 3:15pm South Sydney 32 North Sydney 17 C. Russell RAS Showground   View
Round 6
Sat Jun 9th 3:15pm Annandale 8 North Sydney 10 T. Dickenson Wentworth 800 View
Sat Jun 9th 3:15pm Glebe 0 Balmain 7 T. McMahon Snr RAS Showground 15,000 View
Sat Jun 9th 3:15pm Newtown 8 South Sydney 19 A. Farrow SCG 2,000 View
Sat Jun 9th 3:15pm Western Suburbs 15 Eastern Suburbs 2 C. Russell St Luke's 1,500 View
Round 7
Sat Jun 16th 3:15pm Balmain 11 South Sydney 9 T. McMahon Snr SCG 20,000 View
Sat Jun 16th 3:15pm Eastern Suburbs 14 Annandale 9 W. Neill RAS Showground 100 View
Sat Jun 16th 3:15pm Newtown 9 North Sydney 3 T. Dickenson Erskineville   View
Sat Jun 16th 3:15pm Western Suburbs 8 Glebe 5 A. Farrow Wentworth 2,000 View
Round 8
Sat Jun 23rd 3:15pm Annandale 5 Glebe 31 C. Russell Wentworth 2,000 View
Sat Jun 23rd 3:15pm Eastern Suburbs 16 North Sydney 11 T. Dickenson SCG 500 View
Sat Jun 23rd 3:15pm Newtown 16 Balmain 9 A. Farrow RAS Showground 8,000 View
Sat Jun 23rd 3:15pm Western Suburbs 16 South Sydney 11 T. McMahon Snr St Luke's 4,000 View
Round 9
Mon Jun 25th 3:15pm Annandale 11 South Sydney 19 C. Russell Wentworth   View
Mon Jun 25th 10:30am Balmain 25 North Sydney 2 A. Farrow Birchgrove   View
Mon Jun 25th 3:15pm Eastern Suburbs 14 Glebe 10 T. McMahon Snr RAS Showground 3,000 View
Mon Jun 25th 3:15pm Western Suburbs 5 Newtown 19 T. Dickenson SCG 8,000 View
Round 10
Sat Jun 30th 3:15pm Glebe 20 North Sydney 8 C. Russell Wentworth   View
Sat Jun 30th 3:15pm Newtown 2 Annandale 2 T. Dickenson Erskineville 1,000 View
Sat Jun 30th 3:15pm South Sydney 18 Eastern Suburbs 13 A. Farrow Sports Ground 500 View
Sat Jun 30th 3:15pm Western Suburbs 5 Balmain 22 T. McMahon Snr SCG 7,000 View
Round 11
Sat Jul 7th 3:15pm Balmain 28 Annandale 0 C. Russell Birchgrove   View
Sat Jul 7th 3:15pm Newtown 12 Eastern Suburbs 11 A. Farrow SCG 3,000 View
Sat Jul 7th 3:15pm South Sydney 28 Glebe 8 T. McMahon Snr RAS Showground 8,000 View
Sat Jul 7th 3:15pm Western Suburbs 18 North Sydney 9 T. Dickenson St Luke's   View
Round 12
Sat Jul 14th 3:15pm Balmain 18 Eastern Suburbs 0 T. McMahon Snr SCG 8,000 View
Sat Jul 14th 3:15pm Glebe 10 Newtown 2 A. Farrow Wentworth 4,000 View
Sat Jul 14th 3:15pm South Sydney 31 North Sydney 8 T. Dickenson RAS Showground 300 View
Sat Jul 14th 3:15pm Western Suburbs 6 Annandale 6 C. Russell St Luke's   View
Round 13
Sat Jul 21st 3:15pm Annandale 3 North Sydney 2 A. Farrow Wentworth 300 View
Sat Jul 21st 3:15pm Balmain 40 Glebe 9 T. McMahon Snr Birchgrove 1,500 View
Sat Jul 21st 3:15pm Eastern Suburbs 14 Western Suburbs 9 C. Russell SCG 1,000 View
Sat Jul 21st 3:15pm South Sydney 11 Newtown 7 T. Dickenson RAS Showground 8,000 View
Round 14
Sat Jul 28th 3:15pm Eastern Suburbs 19 Annandale 8 A. Thornton RAS Showground 300 View
Sat Jul 28th 3:15pm Glebe 16 Western Suburbs 33 C. Russell Wentworth   View
Sat Jul 28th 3:15pm Newtown 8 North Sydney 11 T. Dickenson Erskineville   View
Sat Jul 28th 3:15pm South Sydney 10 Balmain 12 T. McMahon Snr SCG 15,000 View

56 games
Customise this match list

 

Last modified: Wed, 19 Feb 2020 06:51:58 +0000 (Sydney time)