NSWRFL 1911

Like us on Facebook Like us on Facebook

Follow us on Twitter Follow us on Twitter

Join us on our forums Jump on the forums

Support us! Become a Rugby League Project Patron!

Results

To view more info on a match, click the View icon.
Round 1
Sat Apr 29th 3:15pm Annandale 3 Eastern Suburbs 30 B. Finegan RAS Showground 2,000 View
Sat Apr 29th 2:00pm Glebe 8 Western Suburbs 0 A. Ballerum Sports Ground 5,000 View
Sat Apr 29th 3:15pm Newtown 16 Balmain 3 T. McMahon Snr Metters 12,000 View
Sat Apr 29th 3:15pm South Sydney 25 North Sydney 5 L. Kearney Sports Ground 5,000 View
Round 2
Sat May 6th 3:15pm Balmain 8 Annandale 13 B. Finegan Birchgrove 2,000 View
Sat May 6th 3:15pm Eastern Suburbs 22 North Sydney 9 T. McMahon Snr Sports Ground 5,000 View
Sat May 6th 3:15pm Glebe 7 South Sydney 11 L. Kearney Wentworth 10,000 View
Sat May 6th 3:15pm Newtown 25 Western Suburbs 2 A. Ballerum Metters 3,000 View
Round 3
Sat May 13th 3:15pm Annandale 5 Western Suburbs 2 B. Finegan St Luke's   View
Sat May 13th 3:15pm Glebe 8 Eastern Suburbs 0 L. Kearney Wentworth 4,000 View
Sat May 13th 3:15pm Newtown 7 South Sydney 7 T. McMahon Snr RAS Showground 15,000 View
Sat May 13th 3:15pm North Sydney 30 Balmain 14 E. Shaw North Sydney 4,000 View
Round 4
Sat May 20th 3:15pm Annandale 14 South Sydney 30 B. Finegan Wentworth 3,000 View
Sat May 20th 3:15pm Balmain 8 Glebe 19 T. McMahon Snr Birchgrove 5,000 View
Sat May 20th 3:15pm Eastern Suburbs 7 Newtown 16 L. Kearney Sports Ground 15,000 View
Sat May 20th 3:15pm North Sydney 13 Western Suburbs 14 E. Shaw North Sydney 3,500 View
Round 5
Sat May 27th 3:15pm Eastern Suburbs 16 Balmain 11 B. Finegan Sports Ground 3,000 View
Sat May 27th 3:15pm Glebe 13 Newtown 0 L. Kearney Wentworth 10,000 View
Sat May 27th 3:15pm North Sydney 2 Annandale 2 A. Welch North Sydney 1,000 View
Sat May 27th 3:15pm South Sydney 13 Western Suburbs 8 T. McMahon Snr Metters 1,000 View
Round 6
Sat Jun 17th 3:15pm Eastern Suburbs 22 Western Suburbs 15 G. Seabrook Sports Ground 3,000 View
Sat Jun 17th 3:15pm Glebe 19 Annandale 10 T. McMahon Snr Wentworth 3,000 View
Sat Jun 17th 3:15pm Newtown 15 North Sydney 2 A. Farrow Metters 4,000 View
Sat Jun 17th 3:15pm South Sydney 24 Balmain 10 L. Kearney RAS Showground 5,000 View
Round 7
Sat Jul 1st 3:15pm Balmain 18 Western Suburbs 10 A. Farrow Birchgrove 3,000 View
Sat Jul 1st 3:15pm Eastern Suburbs 8 South Sydney 12 T. McMahon Snr Sports Ground 10,000 View
Sat Jul 1st 3:15pm Newtown 3 Annandale 6 B. Finegan Wentworth 1,500 View
Sat Jul 1st 3:15pm North Sydney 20 Glebe 17 E. Shaw North Sydney 5,000 View
Round 8
Sat Jul 8th 3:15pm Annandale 5 Glebe 26 E. Shaw Wentworth 2,000 View
Sat Jul 8th 3:15pm Balmain 7 Eastern Suburbs 29 B. Finegan Birchgrove 4,000 View
Sat Jul 8th 3:15pm North Sydney 11 Western Suburbs 2 A. Ballerum North Sydney 2,500 View
Sat Jul 8th 3:15pm South Sydney 3 Newtown 3 L. Kearney RAS Showground 18,000 View
Round 9
Sat Jul 22nd 3:15pm Balmain 7 Newtown 16 L. Kearney Birchgrove 2,000 View
Sat Jul 22nd 3:15pm Eastern Suburbs 8 Western Suburbs 8 B. Finegan RAS Showground 2,000 View
Sat Jul 22nd 3:15pm Glebe 24 North Sydney 6 T. McMahon Snr Wentworth 6,000 View
Sat Jul 22nd 3:15pm South Sydney 8 Annandale 0 A. Ballerum Sports Ground 3,000 View
Round 10
Sat Jul 29th 3:15pm Annandale 31 North Sydney 11 A. Norton Wentworth   View
Sat Jul 29th 3:15pm Balmain 11 Western Suburbs 21 B. Finegan Birchgrove 3,000 View
Sat Jul 29th 3:15pm Newtown 13 Eastern Suburbs 13 T. McMahon Snr RAS Showground 1,000 View
Sat Jul 29th 3:15pm South Sydney 5 Glebe 9 L. Kearney Sports Ground 16,000 View
Round 11
Sat Aug 5th 3:15pm Annandale 3 Western Suburbs 13 A. Ballerum Wentworth 1,000 View
Sat Aug 5th 3:15pm Balmain 15 North Sydney 6 L. Hansen Birchgrove 400 View
Sat Aug 5th 3:15pm Newtown 3 Glebe 21 T. McMahon Snr Metters 5,000 View
Sat Aug 5th 3:15pm South Sydney 11 Eastern Suburbs 24 L. Kearney Sports Ground 15,000 View
Round 12
Sat Aug 12th 3:15pm Annandale 11 Balmain 7 T. McMahon Snr Wentworth 700 View
Sat Aug 12th 3:15pm Eastern Suburbs 18 Glebe 8 L. Kearney Sports Ground 16,000 View
Sat Aug 12th 3:15pm Newtown 8 Western Suburbs 14 A. Farrow Metters 300 View
Sat Aug 12th 3:15pm North Sydney 6 South Sydney 13 A. Ballerum North Sydney 2,500 View
Round 13
Sat Aug 19th 3:15pm Eastern Suburbs 8 Annandale 5 A. Ballerum RAS Showground 3,000 View
Sat Aug 19th 3:15pm Glebe 41 Balmain 2 E. Shaw Wentworth 4,000 View
Sat Aug 19th 3:15pm North Sydney 17 Newtown 12 T. McMahon Snr North Sydney 1,000 View
Sat Aug 19th 3:15pm South Sydney 20 Western Suburbs 7 L. Kearney Sports Ground 2,500 View
Round 14
Sat Aug 26th 3:15pm Annandale 5 Newtown 17 A. Ballerum Wentworth 500 View
Sat Aug 26th 3:15pm Balmain 9 South Sydney 3 L. Kearney Birchgrove 1,000 View
Sat Aug 26th 3:15pm Glebe 24 Western Suburbs 0 T. McMahon Snr RAS Showground 3,500 View
Sat Aug 26th 3:15pm North Sydney 0 Eastern Suburbs 3 E. Shaw North Sydney 2,000 View
Playoff
Sat Sep 2nd 3:15pm Eastern Suburbs 23 South Sydney 10 T. McMahon Snr Sports Ground 14,000 View
Final
Sat Sep 9th 3:15pm Eastern Suburbs 22 Glebe 9 T. McMahon Snr RAS Showground 16,000 View
Grand Final
Sat Sep 16th 3:15pm Eastern Suburbs 11 Glebe 8 T. McMahon Snr RAS Showground 20,000 View

59 games
Customise this match list

 

Last modified: Sun, 17 Feb 2019 23:03:37 +0000 (Sydney time)