NSWRFL 1908

Like us on Facebook Like us on Facebook

Follow us on Twitter Follow us on Twitter

Join us on our forums Jump on the forums

Support us! Become a Rugby League Project Patron!

Results

To view more info on a match, click the View icon.
Round 1
Mon Apr 20th 3:15pm Balmain 24 Western Suburbs 0 G. Seabrook Birchgrove 3,000 View
Mon Apr 20th 2:00pm Eastern Suburbs 32 Newtown 16 E. Hooper Wentworth 3,000 View
Mon Apr 20th 3:15pm Glebe 8 Newcastle 5 T. Costello Wentworth 3,000 View
Mon Apr 20th 2:00pm South Sydney 11 North Sydney 7 G. Boss Birchgrove 3,000 View
Round 2
Sat Apr 25th 3:15pm Balmain 5 North Sydney 10 F. Henlen Birchgrove 1,500 View
Sat Apr 25th 3:15pm Glebe 7 Newtown 2 G. Boss Wentworth 500 View
Sat Apr 25th 3:15pm South Sydney 42 Western Suburbs 7 E. Hooper RAS Showground   View
Sat May 9th 2:00pm South Sydney 23 Cumberland (AUS) 2 G. Seabrook RAS Showground 20,000 View
Round 3
Sat May 16th 3:15pm Balmain 13 Newtown 13 G. Seabrook Birchgrove 2,500 View
Sat May 16th 3:15pm Glebe 25 Western Suburbs 8 E. Hooper Wentworth 3,000 View
Sat May 16th 2:00pm Newcastle 37 Cumberland (AUS) 0 C. Hutchison Wentworth 3,000 View
Sat May 16th 3:15pm South Sydney 12 Eastern Suburbs 13 T. Costello RAS Showground 3,000 View
Round 4
Sat May 23rd 3:15pm Cumberland (AUS) 6 Newtown 16 G. Seabrook Birchgrove   View
Sat May 23rd 3:15pm Eastern Suburbs 21 Balmain 8 E. Hooper RAS Showground 1,500 View
Sat May 23rd 3:15pm Glebe 7 North Sydney 2 T. Costello Wentworth 1,000 View
Sat May 23rd 2:00pm Western Suburbs 2 Newcastle 24 A. Welch RAS Showground 1,500 View
Round 5
Sat May 30th 2:00pm Eastern Suburbs 9 Western Suburbs 8 G. Seabrook RAS Showground 800 View
Sat May 30th 3:15pm Glebe 22 Cumberland (AUS) 7 E. Hooper Wentworth 1,200 View
Sat May 30th 3:15pm North Sydney 21 Newcastle 9 G. Boss Birchgrove 700 View
Sat May 30th 3:15pm South Sydney 31 Newtown 3 F. Henlen RAS Showground 800 View
Round 6
Sat Jun 13th 2:00pm Newtown 8 Newcastle 17 G. Seabrook RAS Showground 14,000 View
Sat Jun 20th 3:15pm Balmain 16 Cumberland (AUS) 4 C. Hutchison Birchgrove 1,200 View
Sat Jun 20th 3:15pm Eastern Suburbs 19 North Sydney 11 E. Hooper RAS Showground 1,500 View
Sat Jun 20th 3:30pm Glebe 5 South Sydney 21 T. Costello Wentworth 1,500 View
Round 7
Sat Jun 27th 3:15pm Balmain 3 Glebe 16 E. Hooper Birchgrove 3,000 View
Sat Jun 27th 2:00pm Eastern Suburbs 26 Cumberland (AUS) 5 F. Henlen RAS Showground 4,000 View
Sat Jun 27th 3:15pm South Sydney 30 Newcastle 11 C. Hutchison RAS Showground 4,000 View
Sat Jun 27th 3:15pm Western Suburbs 8 North Sydney 23 T. Costello Wentworth 800 View
Round 8
Sat Jul 4th 3:15pm Balmain 5 Newcastle 28 F. Henlen Birchgrove 3,000 View
Sat Jul 4th 2:00pm Cumberland (AUS) 14 Western Suburbs 6 C. Hutchison Birchgrove 3,000 View
Sat Jul 4th 3:30pm Glebe 11 Eastern Suburbs 5 E. Hooper Wentworth 800 View
Sat Jul 4th 2:00pm Newtown 7 North Sydney 15 E. Hooper Wentworth 800 View
Round 9
Sat Jul 25th 3:15pm Balmain 2 South Sydney 16 T. McMahon Snr Birchgrove 800 View
Sat Jul 25th 3:15pm Cumberland (AUS) 0 North Sydney 45 A. Welch Wentworth 200 View
Sat Jul 25th 3:15pm Eastern Suburbs 34 Newcastle 17 C. Hutchison RAS Showground 400 View
Sat Jul 25th 2:00pm Newtown 5 Western Suburbs 6 G. Seabrook Wentworth 200 View
Round 10
Sat Aug 8th 3:15pm Eastern Suburbs 24 Western Suburbs 2 C. Hutchison RAS Showground 200 View
Sat Aug 8th 3:15pm Glebe 5 Balmain 10 M. McDermott Birchgrove 3,000 View
Sat Aug 8th 2:00pm Newtown 0 North Sydney 21 T. McMahon Snr Birchgrove 3,000 View
Sat Aug 8th 3:15pm South Sydney 8 Newcastle 3 E. Hooper Wentworth 200 View
Semi Final
Sat Aug 15th 3:15pm Eastern Suburbs 23 North Sydney 10 C. Hutchison RAS Showground 400 View
Sat Aug 15th 3:15pm South Sydney 16 Glebe 3 E. Hooper Wentworth 1,200 View
Final
Sat Aug 29th 3:15pm South Sydney 14 Eastern Suburbs 12 C. Hutchison RAS Showground 4,000 View

43 games
Customise this match list

 

Last modified: Fri, 24 May 2019 01:28:41 +0000 (Sydney time)